Zaključek šolskega leta z zlatim sijajem

Avtor: Magda Mlekuž in Marta Rutar, Gimnazija Tolmin

Na Gimnaziji Tolmin (GT) se je v letošnjem šolskem letu na pomladni rok mature prijavilo 47 dijakov zaključnih letnikov. Maturo je uspešno opravilo 43 dijakov oz. 91,5 odstotka. Tudi letos sta med njimi dve zlati maturantki: Zala Rutar in Mila Šavli. Vsem dijakom, ki so uspešno zaključili maturo, so na GT pripravili svečano podelitev spričeval v znak priznanja za njihov dosežek.

Na prireditvi so podelili tudi jabolko odličnosti, ki ga GT vsako leto podeljuje maturantu oz. maturantki za izjemno promocijo Gimnazije Tolmin in dosežke v vseh štirih letih gimnazijskega izobraževanja. Letos je bila njegova častna prejemnica Ajda Sovdat, ki je med izobraževanjem na GT v vseh štirih letih dosegala izjemne učne uspehe in bila vsestransko aktivna dijakinja. Njena močna področja so šport, glasba in družboslovje. Poleg številnih udeležb in ekipnih dosežkov na športnem področju se je Ajda dvakrat udeležila tekmovanja za Cankarjevo priznanje, bila pa je uspešna tudi na bralnem tekmovanju Pfiffikus in na tekmovanju iz znanja psihologije – v tem šolskem letu je Ajda osvojila zlato priznanje iz psihologije. Iz navedenih udejstvovanj razberemo, da je Ajda uspešna kot posameznica in kot timski človek.

Ajda je bila v vseh štirih gimnazijskih letih gonilna moč prireditev na Gimnaziji Tolmin. Sodelovala je pri pripravi intervjuja na Bralnicah 2022, na proslavah ob slovenskem kulturnem prazniku z glasbeno točko in svojimi literarnimi prispevki, pri informativnem dnevu Gimnazije Tolmin, na dnevu odprtih vrat Gimnazije Tolmin, v projektu Erasmus+, nazadnje tudi pri oblikovanju scenarija za program na maturantskem plesu in predaji ključa. Aktivna je bila tudi znotraj razredne skupnosti pri različnih zadolžitvah in tako prispevala k zdravemu jedru skupnosti. 

Naj omenimo še Ajdino interesno področje – pedagoško delo. Ajda kot mentorica mladim atletinjam s svojimi značajskimi lastnostmi (skromna, empatična, vztrajna, zanesljiva, organizirana) in športnimi veščinami posredno širi sloves GT ne samo v kraju, ampak tudi preko občinskih mej. Zato je poleg prej navedenega še vidnejša promotorka Gimnazije Tolmin. 

Iskrene čestitke vsem dijakom Gimnazije Tolmin, ki so uspešno zaključili svojo gimnazijsko pot, in lepe počitnice!

Ker do uradnih podatkov nimamo dostopa, vabimo zlate in diamantne maturante iz posoških občin, ki ste srednješolsko izobraževanje zaključili drugod, da nam to sporočite na socasnik@prc.si. Veseli bomo tudi vašega sporočila, če smo v članku nenamerno koga spregledali. Prispevek o letošnjih uspehih bomo dopolnili v naslednji številki SOČAsnika.

Avtor

Magda Mlekuž in Marta Rutar, Gimnazija Tolmin