V Podbeli je potekalo usposabljanje enote reševalnih psov

Avtor: Aleksander Vončina, Občinski štab Civilne zaščite Občine Kobarid

Podbela – V okviru tabora družin reševalnih psov Slovenije je od 27. do 29. junija v Podbeli potekalo strokovno izpopolnjevanje in usposabljanje Enote reševalnih psov Severna Primorska.

Udeleženci so bili predvsem otroci, ki so se ob dejavnostih reševalnih psov seznanjali tudi z različnimi dejavnostmi v okviru zaščite in reševanja (civilna zaščita, prva pomoč, reševanje v gorah, gasilci …). Drugi dan tabora jih je obiskalo tudi vodstvo občinskih štabov civilne zaščite občin Kobarid in Bovec. Dopoldne je potekalo usposabljanje za reševanje s pomočjo vrvne tehnike ob strokovni pomoči Gorske reševalne službe – skupine Kobarid, enota reševalnih psov pa je izvedla vajo iskanja pogrešane osebe v gozdu.

UDELEŽENCI TABORA REŠEVALNIH PSOV V PODBELI so se ob praktičnih vajah spoznavali z delom enot zaščite in reševanja.
UDELEŽENCI TABORA REŠEVALNIH PSOV V PODBELI so se ob praktičnih vajah spoznavali z delom enot zaščite in reševanja.
Foto: Aleksander Vončina, Občinski štab Civilne zaščite Občine Kobarid

Avtor

Aleksander Vončina, Občinski štab Civilne zaščite Občine Kobarid