V Podbeli je potekalo usposabljanje enote reševalnih psov
Podbela – V okviru tabora družin reševalnih psov Slovenije je od 27. do 29. junija v Podbeli potekalo strokovno izpopolnjevanje in usposabljanje Enote reševalnih psov Severna Primorska.
Udeleženci so bili predvsem otroci, ki so se ob dejavnostih reševalnih psov seznanjali tudi z različnimi dejavnostmi v okviru zaščite in reševanja (civilna zaščita, prva pomoč, reševanje v gorah, gasilci …). Drugi dan tabora jih je obiskalo tudi vodstvo občinskih štabov civilne zaščite občin Kobarid in Bovec. Dopoldne je potekalo usposabljanje za reševanje s pomočjo vrvne tehnike ob strokovni pomoči Gorske reševalne službe – skupine Kobarid, enota reševalnih psov pa je izvedla vajo iskanja pogrešane osebe v gozdu.