Tolminski atleti in atletinje osvajajo medalje na državnih prvenstvih
Tolmin – V Atletskem društvu (AD) Posočje trenira 125 članov – od 1. razreda do veteranskih kategorij. Za treninge skrbijo Matjaž Sovdat (tudi predsednik društva), Aljaž Černigoj, Aljoša Rejc, Tomaž Bokan, Katja Cvek, pri mlajših pa pomagajo tudi starejše atletinje Žana Sovdat, Ajda Sovdat, Gaja Sovdat, Tamara Manfreda in Anuška Gruden. Z izkušnjami svetujeta tudi goriška trenerja Igor Lapajne in Martin Plesničar. Atleti in atletinje so v lanskem letu nastopili na 34 tekmovanjih, naš klub pa je na domači Brajdi maja organiziral Državno prvenstvo v posamičnem in ekipnem mnogoboju v kategoriji U12 in U14 ter skakalni miting, oktobra pa miting za vse kategorije. Klub ima tudi sodniški zbor, ki ga vodi Matej Gaberšček. V lanskem letu so atleti in atletinje na državnih prvenstvih v različnih kategorijah in disciplinah osvojili veliko medalj, zato imajo Sofia Kanalec, Gaja Sovdat, Tanja Rutar, Tevž Stamenković (zaradi šolanja je v tem letu član goriškega kluba), Nik Črv, Lian Bonasera, Ajda Sovdat, Žana Sovdat, Maja Kovačič, Anuška Gruden, Saša Pisk in Klemen Knez status kategoriziranega športnika. Mlajša mladinka Gaja je v skoku v daljino nastopila tudi na Balkanskem prvenstvu in reprezentančnem mitingu Brixia, na katerem so nastopili mladi iz Slovenije, Nemčije, Italije in Švice. Mnogi so uspešno tekmovali tudi v letošnji zimski sezoni, saj so medalje na državnih prvenstvih v različnih disciplinah in kategorijah osvojili Maja Kovačič, Miha Kenda, Nikolina Rožič, Anuška Gruden ter Žana, Ajda in Gaja Sovdat. Medalje na državnih članskih prvenstvih za različne ljubljanske klube pa osvajajo tudi naši nekdanji atleti Andrej Skočir, Vika Rutar, Tan Černigoj in Gaj Černigoj.