Slavnost ob 50-letnici pobratenja LD Most na Soči in LD Pesnica - Jarenina
Most na Soči – Lovska družina (LD) Most na Soči in LD Pesnica – Jarenina sta 13. septembra na Mostu na Soču praznovali 50. obletnico pobratenja. Vrh prireditve je bil slavnostni podpis listine o nadaljevanju pobratenja in sodelovanja, ki sta ga izvedla starešini obeh lovskih družin. S tem sta potrdila zavezanost k nadaljnjemu prijateljstvu in sodelovanju.
Slovesnosti se je udeležil tudi podžupan Občine Tolmin Oton Bratuž, ki se je v svojem govoru zavezal k večji prisotnosti in sodelovanju lokalne skupnosti z LD. Na prireditvi je svoje misli in čestitke ob obletnici podal tudi Marjan Gselman, podpredsednik Lovske zveze Slovenije ter predsednik Območnega združenja upravljalcev lovišč (OZUL) in Lovske zveze (LZ) Maribor, ki je ob tej priložnosti povedal, da so za lovstvo trenutno precej turbulentni časi in da je prihodnost lovstva prav v rokah lovcev samih. Sam prav zato podpira takšna druženja in pobratenja. Čestitke ob obletnici sta dodala tudi Aljoša Mozetič, predsednik LZ Gornje Posočje, ter Marjan Brus, predsednik OZUL zahodnega visokokraškega območja. V govorih starešin obeh družin je bilo čutiti ponos na prehojeno pot in optimizem za prihodnost. Predvsem pa zavezo, da bo njihovo prijateljstvo ostalo trdno. Starešina LD Pesnica - Jarenina Dušan Ivičak je ob koncu povedal, da vedno radi pridejo v te konce, saj so s člani LD Most na Soči postali pravi prijatelji. Dodal je še, da je na prvem mestu vedno druženje, na drugem pa lov. Da jim ta vez med lovskima družinama veliko pomeni, je dodal tudi starešina LD Most na Soči Slavko Bavdaž. Ker njihova LD šteje malo članov, gleda tudi v prihodnost. V lovske vrste se trudijo pridobiti tudi mladino, predvsem s tem, da jih učijo, da lovstvo ni samo pobijanje živali, ampak tudi opazovanje ter skrb zanje in za naravo. Dogodek se je zaključil s prijetnim druženjem, izmenjavo spominov in obljubo, da bo pobratenje živelo naprej.