Regijsko tekmovanje gasilske mladine v orientaciji na Bovškem

Avtor: Milan Štulc

Bovec – V soorganizaciji Mladinske komisije Severnoprimorske gasilske regije in Gasilske zveze Bovec je konec avgusta na Bovškem potekalo regijsko tekmovanje gasilske mladine v orientaciji. Regija obsega Bovško, Kobariško, Tolminsko, Cerkljansko, Idrijsko, Novogoriško, Ajdovško in Vipavsko. Gre za velik dogodek, saj se ga je udeležilo in na tekmovanju sodelovalo kar 53 ekip, pri čemer vsaka ekipa šteje po tri člane. Skupaj je torej sodelovalo 159 mladih tekmovalcev, temu številu pa je treba prišteti še spremstvo številnih mentorjev. Da je tekmovanje potekalo tekoče, je skrbelo okoli 40 sodnikov, pomočnikov ter ostalega tehničnega osebja. Tekmovanje vsebuje tri starostne kategorije, ki so dodatno razdeljene v dva spola. Po končanem tekmovanju je vse pozdravil predsednik Gasilske zveze Bovec Ado Omerovič in se vsem zahvalil za tako množično udeležbo, požrtvovalnost ter uspešno opravljanje nalog. Kot je poudaril, je vse potekalo odlično, kot se za gasilce spodobi – organizirano in disciplinirano. Jožef Dakskobler, predsednik regijskega sveta Severnoprimorske, je poudaril velik porast zanimanja za tovrstna tekmovanja, saj je bilo, kot je dejal, pred dvajsetimi leti na regijskem tekmovanju prisotnih le 20 ekip. Zahvalil se je Prostovoljnemu gasilskemu društvu Bovec ter županu Občine Bovec Valterju Mlekužu, ki po njegovem mnenju res skrbi, da je gasilstvo na Bovškem v pravi kondiciji. Predsednik Mladinske komisije Severnoprimorske regije Uroš Hajnrihar je ekipam zagotovil, da so res pokazali veliko znanja. Mlekuž je dejal, da je počaščen, da so regijsko tekmovanje tokrat izvedli na Bovškem, poudaril pa tudi, da si občine ne more predstavljati brez požrtvovalnosti gasilcev, gorskih in drugih reševalcev. Dodal je še, da so vsi župani v Sloveniji lahko samo ponosni, da imajo med seboj ljudi s tako velikim srcem.

NA BOVŠKEM JE POTEKALO REGIJSKO TEKMOVANJE GASILSKE MLADINE V ORIENTACIJI, ki je združilo 53 ekip iz Severnoprimorske regije.
NA BOVŠKEM JE POTEKALO REGIJSKO TEKMOVANJE GASILSKE MLADINE V ORIENTACIJI, ki je združilo 53 ekip iz Severnoprimorske regije.
Foto: Milan Štulc

Avtor

Milan Štulc