Minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac pri bovškem županu
Bovec – Minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac si je pred 53. novoletnim srečanjem Slovencev Videmske pokrajine in Posočja na povabilo župana Občine Bovec Valterja Mlekuža vzel čas tudi za srečanje z njim, podžupanom Erikom Cudrom, sodelavko Jožico Kavs, ter podpredsednikom Državnega zbora RS Danijelom Krivcem in poslancem Državnega zbora RS Urošem Brežanom. Beseda je tekla o neizvedeni gradnji Doma starejših občanov Bovec, ministru Maljevcu pa so povedali, da je zamisel stara že toliko kot sama Občina Bovec. Konkretnejši koraki so bili narejeni po letu 2020, temeljni kamen pa je bil položen leta 2022. Občina je namreč pridobila v last vsa zemljišča, jih prenesla na državo, izvedla vse potrebno za gradnjo, tudi pridobitev gradbenega dovoljenja, država pa je zagotovila financiranje. Tik pred izbiro izvajalca pa so bila sredstva za gradnjo doma starejših občanov Bovec iz državnega proračuna prerazporejena na druge postavke.
Minister je sogovornikom zagotovil, da so sredstva za gradnjo v letošnjem proračunu zagotovljena in se bo v začetku druge polovice leta 2025 gradnja lahko začela: »Pogovoril sem se tudi z vodstvom Doma starejših občanov Nova Gorica, ki bo upravljal dom starejših občanov Bovec. So podpisniki tripartitne pogodbe za gradnjo in upravljanje doma starejših občanov Bovec in tu ni umika. Zdaj vedo natančno, kaj morajo storiti, da se v čim krajšem času izvede razpis za izbiro izvajalca in se z deli lahko začne. Seznanjen sem tudi z dejstvom, da Občina Bovec aktivno pridobiva stanovanja za zaposlene v domu starejših občanov Bovec, prepričan pa sem tudi, da s pridobivanjem kadra za ta dom starejših občanov ne bo večjih težav,« je bil odločen in jasen minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac.