Med kanali in kulturo: tolminski dijaki na izmenjavi v Amsterdamu

Avtor: Eva Kofol, dijakinja Gimnazije Tolmin

Amsterdam (Nizozemska) – Dijaki Gimnazije Tolmin smo v začetku novembra v okviru projekta Erasmus+ za pet dni odpotovali v nizozemsko prestolnico Amsterdam. Novi prijatelji so nam predstavili njihov način življenja, kulturo in kulinariko. Dopoldneve smo preživeli v šoli, kjer smo z raznovrstnimi dejavnostmi poskušali odkriti povezave med naravo in kulturo. Zato smo si skupaj s profesorji ogledali muzej zgodovine in umetnosti Rijksmuseum, botanični vrt Hortus in živalski vrt Artis. Popoldneve pa smo preživeli v družbi svojih novih prijateljev. Ti so nam razkazali mestno jedro Amsterdama, ki se je že svetil v božični dekoraciji. Srečanje je prehitro minilo, saj sta nas nizozemska kultura in narava navdušili, s sovrstniki pa smo spletli prijateljske vezi. Zdaj pa že nestrpno pričakujemo april, ko bodo naši nizozemski prijatelji prišli v Tolmin.

TOLMINSKI GIMNAZIJCI SO V OKVIRU ERASMUS+ IZMENJAVE PET DNI RAZISKOVALI AMSTERDAM, spoznavali nizozemsko kulturo, naravo in umetnost ter spletli prijateljske vezi, nizozemske dijake pa zdaj pričakujejo na povratnem obisku v Tolminu
TOLMINSKI GIMNAZIJCI SO V OKVIRU ERASMUS+ IZMENJAVE PET DNI RAZISKOVALI AMSTERDAM, spoznavali nizozemsko kulturo, naravo in umetnost ter spletli prijateljske vezi, nizozemske dijake pa zdaj pričakujejo na povratnem obisku v Tolminu
Foto: Arhiv Gimnazije Tolmin

Avtor

Eva Kofol, dijakinja Gimnazije Tolmin