Med kanali in kulturo: tolminski dijaki na izmenjavi v Amsterdamu
Amsterdam (Nizozemska) – Dijaki Gimnazije Tolmin smo v začetku novembra v okviru projekta Erasmus+ za pet dni odpotovali v nizozemsko prestolnico Amsterdam. Novi prijatelji so nam predstavili njihov način življenja, kulturo in kulinariko. Dopoldneve smo preživeli v šoli, kjer smo z raznovrstnimi dejavnostmi poskušali odkriti povezave med naravo in kulturo. Zato smo si skupaj s profesorji ogledali muzej zgodovine in umetnosti Rijksmuseum, botanični vrt Hortus in živalski vrt Artis. Popoldneve pa smo preživeli v družbi svojih novih prijateljev. Ti so nam razkazali mestno jedro Amsterdama, ki se je že svetil v božični dekoraciji. Srečanje je prehitro minilo, saj sta nas nizozemska kultura in narava navdušili, s sovrstniki pa smo spletli prijateljske vezi. Zdaj pa že nestrpno pričakujemo april, ko bodo naši nizozemski prijatelji prišli v Tolmin.