Komorni zbor Musica Viva pevsko sezono zaključil v Franciji
Komorni zbor Musica Viva uspešno zaokrožuje še eno sezono. Pevke in pevci s širšega območja Tolminske, ki jih vodi dirigentka Erika Bizjak, so letošnjo sezono začeli jeseni s pripravami na zborovsko tekmovanje v Črni gori.
V začetku oktobra so se odpravili v Hercegnovi, kjer so na mednarodnem zborovskem tekmovanju s prepričljivo izvedbo navdušili občinstvo in žirijo. Prejeli so 98 točk, zlato priznanje ter laskavi naslov najboljšega zbora celotnega tekmovanja. V nadaljevanju sezone so sledile priprave na zaključne koncerte v juniju, pri čemer so moči združili s Simfoničnim orkestrom Cantabile iz Logatca. Skupni projekt se je začel s koncertom Vse najboljše, Slovenija, ki je 22. junija potekal v okviru občinskega praznovanja dneva državnosti. Na odru so se jim pridružili še pevci zborov Adoramus iz Logatca, Vox aeterna iz Tolmina, Oktet Simon Gregorčič ter Mešani pevski zbor Sv. Anton iz Kobarida. Skupaj so izvedli izbor domovinskih in opernih skladb, ki je navdušil domače občinstvo.
Podoben koncert so 25. junija ponovili še v Logatcu, kjer so nastopili na otvoritvenem večeru Festivala Cantabile. Pot jih je nato vodila še v tujino. Med 27. in 30. junijem so skupaj z zborom Adoramus in simfoničnim orkestrom Cantabile gostovali v francoskem mestu La Croix Valmer na Azurni obali. Orkester je na festivalu Les Anches d’Azur že nastopal, tokrat pa so v sodelovanju z zboroma ter solistoma Rebeko Pregelj in Žigo Laknerjem tamkajšnjemu občinstvu predstavili izbor slovenskih in opernih skladb ter poželi stoječe ovacije. Tudi to gostovanje je pustilo močan pečat – z umetniškim navdihom, lepimi spomini in še tesnejšo povezanostjo med pevci. Ob nepozabnem zaključku sezone z mislimi že zrejo v prihodnost – v jubilejno 20. sezono, ki bo polna novih izzivov in glasbenih presežkov.