Ko vztrajnost, znanje in ustvarjalnost obrodijo sadove
Gimnazija Tolmin dijakom nudi trdno splošno izobrazbo ter spodbudno okolje za osebni in akademski razvoj. Mednarodne izkušnje razvijajo preko programa Erasmus+, poklicne priložnosti pa raziskujejo z vključevanjem v sodelovanje z lokalnimi podjetji.
V letošnjem šolskem letu so bili dijaki dejavni na številnih področjih. V okviru interdisciplinarnega tematskega sklopa Tmin Evergreen dijaki sodelujejo v projektu Interreg SLO-ITA GO! 2025, v sklopu katerega pod mentorstvom direktorice zavoda Otok Lorene Pavlič in režiserja Jana Cvitkoviča soustvarjajo dogodke v okviru Evropske prestolnice kulture GO! 2025.
Na državnih tekmovanjih so dijaki osvojili več zlatih priznanj, med njimi Ema Kragelj (geografija), Mila Šavli (Proteusovo priznanje), Enej Falatov in Neja Šuligoj (poznavanje flore) ter Ajda Sovdat (psihologija).
Lovro Hudomalj, Tomi Krivec in Enej Falatov so na tekmovanju Mladi raziskovalci pod vodstvom dr. Jana Damjana Pavlica, dr. Milana Ambrožiča ter zunanjih mentorjev iz podjetja Hidria z nalogo Ko zakašlja svečka prejeli zlato priznanje.
Tudi na podjetniškem tekmovanju Popri 2025 so se izkazali – tri ekipe so se uvrstile v polfinale, skupina InfectaSense, ki jo sestavljajo Nik Črv, Vid Fortunat in Mare Trost, pa je s svojo inovativno idejo prišla vse do finala v Novi Gorici.
Neja Šuligoj, Lara Gebec, Anika Pičulin in Lovro Hudomalj so se pod mentorstvom dr. Erike Tuta udeležili državnega preverjanja znanja prve pomoči v Črnomlju in se odlično odrezali. Na finalu državnega prvenstva v atletiki je Maja Kovačič osvojila tretje mesto v skoku v višino, Luka Močnik je bil četrti v teku na dva tisoč metrov, Ajda Kragelj pa peta.
V začetku julija je šolo razveselila še novica, da je dijak Tjaš Velikonja skupaj s sotekmovalcema osvojil zlato medaljo na svetovnem mladinskem kajakaškem prvenstvu.
Čestitke vsem dijakom za dosežene uspehe!