Evropski teden mobilnosti so v Bovcu obeležili vrhunsko
V organizaciji Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (SPVCP) Občine Bovec in v sodelovanju z OŠ Bovec in drugimi deležniki so na osrednjem bovškem trgu 19. septembra med 8. in 12. uro obeležili Evropski teden mobilnosti pod sloganom Mobilnost za vse. Območje osrednjega bovškega trga je bilo zaprto za ves promet, že v jutranjih urah pa se je vse skupaj začelo s telovadbo pod vodstvom mentorjev, učiteljev telesne vzgoje na OŠ Bovec, Petra Viteza in Mihe Kravanja, udeležili pa so se je tako učenci in nekateri učitelji OŠ Bovec kot tudi posamezni občani. V nadaljevanju je Smučarski klub Matajur prikazal tekmovanje v rolkanju; Regijski center mobilnosti Severna Primorska, ki deluje pod okriljem RRA Posoški razvojni center, je izvedel anketo o mobilnostih navadah, kviz za otroke, promocijo kartice javnega potniškega prometa za upokojence in ponudil še veliko drugih koristnih informacij; Območna enota rdečega križa Tolmin je izvedla prikaz temeljnih postopkov oživljanja in prve pomoči; Borzenova kontaktna točka je ponudila informacije glede razpoložljivih subvencij za področje mobilnosti; policist Policijske postaje Bovec pa je obrazložil nekatere postopke in nasploh delovanje policije s poudarkom na obnašanju otrok v cestnem prometu. Vrtčevski otroci so aktivnosti izvajali na poligonu pri Vrtcu Bovec.