Ekipa FootGolf kluba Posočje Bovec druga najboljša na svetu

Avtor: Milan Štulc

Ashbury Manor (Anglija) – Ekipa FootGolf kluba Posočje Bovec v sestavi Gaj Rosič – kapetan ekipe, Mitja Kravanja, Simon Sladič, Primož Zorč, Endi Curk, Robert Kravanja, Vasja Kovač, Aleks Kravanja in Dalija Kovač (ki je edina odigrala neverjetnih 90 lukenj) je avgusta na svetovnem klubskem prvenstvu v Angliji v kraju Ashbury Manor dosegla največji uspeh slovenskega footgolfa doslej. Na prvem Svetovnem klubskem prvenstvu Mednardone zveze za footgolf (ang. FIFG – Federation for International FootGolf) v Angliji se je ekipa uvrstila v veliki finale in tam po dramatičnem obračunu osvojila odlično 2. mesto na svetu. V polfinalu so se pomerili z ekipo Bitta iz Italije in s fantastično igro prišli do zmage, ki jih je popeljala v finale. Finalni obračun proti močni ekipi Nitra iz Slovaške je bil izjemno napet do zadnje luknje. Župan Občine Bovec Valter Mlekuž je svetovne podprvake, ekipo footGolf kluba Posočje Bovec, po vrnitvi domov sprejel v sejni sobi Občine Bovec in jim iskreno čestital za izjemen dosežek. Kot je dejal, so športniki res največji ambasadorji Občine Bovec. Dosežek FootGolf kluba Posočje Bovec je označil za zares izjemnega in se vsem članom ekipe iskreno zahvalil za njihovo borbenost, jim čestital za njihov izjemni uspeh in jim hkrati zaželel še veliko visokih uvrstitev na njihovi športni poti. V znak hvaležnosti jim je predal Znak Občine Bovec, ki ga župan podeljuje samo za najvidnejše dosežke, in sliko bovškega trga. Ekipa mu ni ostala dolžna in mu predala srebrno medaljo s svetovnega prvenstva, ki zdaj krasi županovo pisarno.

EKIPA FOOTGOLF KLUBA POSOČJE BOVEC, SVETOVNI PODPRVAKI, je bila po vrnitvi s svetovnega klubskega prvenstva slavnostno sprejeta pri županu Občine Bovec Valterju Mlekužu.
EKIPA FOOTGOLF KLUBA POSOČJE BOVEC, SVETOVNI PODPRVAKI, je bila po vrnitvi s svetovnega klubskega prvenstva slavnostno sprejeta pri županu Občine Bovec Valterju Mlekužu.
Foto: Milan Štulc

Avtor

Milan Štulc