Dobrodelni festival Gora Rocka ponovno na Šentviški planoti
Med 26. in 29. junijem 2025 bo na Šentviški planoti znova potekal dobrodelni festival Gora Rocka, ki že več kot 20 let združuje glasbo, prostovoljstvo in podporo dobrodelnim projektom. Festival tudi letos ohranja poudarek na sodelovanju, solidarnosti in promociji glasbene ustvarjalnosti.
Na glavnem odru se bodo zvrstili številni slovenski glasbeni izvajalci različnih žanrov, med njimi Magnifico, Mrfy, Big Foot Mama, Šank Rock, Društvo mrtvih pesnikov, Odprava zelenega zmaja, Ansambel Ikebana, Vazz Live, Fed Horses, Agan in drugi. Med letošnjimi nastopi bo poseben poudarek namenjen skupini Fehtarji, ki bo predstavila svojo glasbo v nekoliko drugačni, rockovski preobleki.
Festival v letošnjem letu sodeluje z Evropsko prestolnico kulture GO!2025, v okviru katere je v sodelovanju z Ministrstvom za zunanje zadeve nastal projekt mednarodnega povezovanja. Tako bosta na festivalu nastopili tudi dve tuji glasbeni skupini: DIVES iz Avstrije in Kiling Klub iz Italije.
Organizatorji tudi letos omogočajo priložnost mladim in neuveljavljenim glasbenikom. V okviru predizborov sta se za nastop uvrstili skupini Slow Monkeys in Full House, konec maja pa bo potekal še zadnji predizbor.
Festival bo potekal tri dni in bo poleg glasbenega programa ponudil tudi številne spremljevalne vsebine, usmerjene v skupnostno delovanje, prostovoljstvo in dobrodelnost.