Darilo otrok osnovne šole in vrtca Bovec babicam, mamam, ženam in dekletom
Bovec – V Kulturnem domu Bovec je 23. aprila potekala kulturna prireditev, ki so jo pod budnim očesom mentorjev in mentoric letos že četrtič pripravili otroci Vrtca Bovec in OŠ Bovec s podružnicama. Prireditev so poimenovali Mama je ena sama, velika dvorana pa je bila zapolnjena do zadnjega kotička. Tako povezovanje prireditve kot tudi nastopi so potekali v izvedbi učencev OŠ Bovec in obeh podružnic ter vrtčevskih otrok.
V dinamičnem programu so poskrbeli za recitacije, ples, glasbo in tudi krajšo igrico, za uvod pa so na oder povabili župana Občine Bovec Valterja Mlekuža. V svojem nagovoru je pohvalil delo vzgojiteljic, učiteljic, mentoric in seveda vseh otrok, med drugim pa poudaril tudi, da se moramo vsi skupaj veseliti, da lahko še vedno živimo v miru, kar ni povsod po svetu samoumevno.
»Zato živimo življenje z nasmeškom in s sloganom »mama je ena sama« poskrbimo, da bodo mame vedno ljubljene in spoštovane. Nas so naše mame naučile, da bližnjemu nikoli ne škodujemo, če mu že pomagati ne moremo. Naj ostane to načelo tudi naprej živo,« je poudaril Mlekuž in vsem zbranim zaželel prijeten večer, namenjen babicam, mamam, ženam in dekletom.
Za organizacijo prireditve so poskrbele Marijana Bon, Urška Podgornik in Polona Stergar, za tehnično izvedbo Robert Kokošin in Dejan Gaberšček, za okrasitev dvorane pa Katja Rutar in Kristina Gruden. Za spremljavo pri posameznih točkah je poskrbel na klavirju Jernej Rustja, pri nekaterih pa Peter Della Bianca. Slednji je poskrbel tudi za presenečenje na odru, saj so za zaključek prireditve z njim zapele tudi učiteljice OŠ Bovec.