Bovška skavta z betlehemsko lučjo miru pri bovškem županu

Avtor: Milan Štulc

Bovec – Konec decembra sta v imenu bovških skavtov župana Občine Bovec Valterja Mlekuža obiskala bovška skavta, župana pa je ravno takrat presenetil še dedek Mraz. Predstavnika skavtov in skavtinj iz Bovca in Kobarida – Steg Bovec 1 – Angelika Volarič in Miha Kavs sta županu predala Luč miru iz Betlehema in mu prebrala poslanico. Letos že 34. leto po vsej Sloveniji delijo Luč miru iz Betlehema, za katero pravijo, da ni le svečka, plamenček ali lučka, temveč Luč – veliko več kot samo fizični plamen. Je simbol miru in upanja, ki ga vsak od nas lahko nosi v sebi. Župan jo je z veseljem sprejel in se s prinašalcema spustil v prijeten klepet. Med drugim sta obiskovalca županu povedala, da je trenutno v Stegu Bovec 1 kar 53 skavtinj in skavtov.

BOVŠKA SKAVTA STA ŽUPANU OBČINE BOVEC VALTERJU MLEKUŽU PREDALA BETLEHEMSKO LUČ MIRU kot simbol miru in upanja ter predstavila delovanje Stega Bovec 1, ki trenutno združuje 53 skavtinj in skavtov.
BOVŠKA SKAVTA STA ŽUPANU OBČINE BOVEC VALTERJU MLEKUŽU PREDALA BETLEHEMSKO LUČ MIRU kot simbol miru in upanja ter predstavila delovanje Stega Bovec 1, ki trenutno združuje 53 skavtinj in skavtov.
Foto: Milan Štulc

Avtor

Milan Štulc