43. Turnir v košarki na Srpenici tudi letos v mednarodnem duhu

Avtor: Milan Štulc

Srpenica – Na košarkarskem igrišču na Srpenici je konec avgusta potekal 43. tradicionalni mednarodni košarkarski turnir. Da je bil mednarodni, gre zasluga sodelovanju pobratenih občin Bovec in Čenta, saj se je v dogovoru z obema občinama košarkarska ekipa iz Čente letos že drugič udeležila omenjenega turnirja. Spremljal jih je predstavnik Občine Čenta Roberto Beltrame, delegat za javna dela, odnose z združenji in dogodke, Občino Bovec pa je zastopal župan Valter Mlekuž. Ob turnirju so se seveda pogovarjali tudi o nadaljnjem sodelovanju, tako Beltrame kot kapetan ekipe iz Čente pa sta že obljubila sodelovanje tudi prihodnje leto. Pohvalno je torej, da se ob političnem, kulturnem in drugih področjih, sodelovanje tako uspešno odvija tudi na športnem področju. Sicer je turnir potekal na visoki organizacijski ravni, tudi manjša ploha v poznem popoldnevu pa igralcev ni preveč zmotila. Sodelovalo je deset ekip. Na prvo stopničko so stopili ekipa Team Mix iz Ajdovščine, na drugo Goco Team iz Tolmina, na tretjo pa Soška fronta iz Kobarida. Četrto mesto so zasedli BC Lakersi.

NA 43. MEDNARODNEM KOŠARKARSKEM TURNIRJU NA SRPENICI SO SE PREDSTAVILE TUDI EKIPE IZ POBRATENE OBČINE ČENTA, dogajanje pa je spremljal župan Občine Bovec Valter Mlekuž.
NA 43. MEDNARODNEM KOŠARKARSKEM TURNIRJU NA SRPENICI SO SE PREDSTAVILE TUDI EKIPE IZ POBRATENE OBČINE ČENTA, dogajanje pa je spremljal župan Občine Bovec Valter Mlekuž.
Foto: Milan Štulc

Avtor

Milan Štulc