Občinski otroški parlament tudi letos o šolskem sistemu
Natanko en teden pred naslednjo sejo občinskega sveta je v veliki sejni sobi Občine Tolmin zasedal občinski otroški parlament. V organizaciji Društva prijateljev mladine Tolmin so na njem zasedali predstavniki OŠ Simona Kosa Podbrdo, OŠ Dušana Muniha Most na Soči in OŠ Franceta Bevka Tolmin, ki so srečanje tudi vodili.
Na povabilo župana Alena Červa je mlade parlamentarce uvodoma pozdravila ministrica za pravosodje mag. Andreja Kokalj, ki se je v Tolminu mudila na delovnem obisku. Ministrica iz Idrije se je posebej razveselila velikega števila deklet med udeleženci. Župan Červ je poudaril, kako pomembno je ne zgolj izražati nezadovoljstva na spletu, ampak se znati pogovarjati v živo, pravočasno povedati vljudno in podkrepljeno z argumenti ter se poslušati. Le tako imamo tudi možnosti za rešitev tega, kar nas tare.
V tradicionalni rubriki Kje pa nas čevelj žuli? so predstavniki na župana naslovili aktualna vprašanja, pobude in predloge posameznih osnovnih šol. Na večino je Červ lahko odgovoril takoj, na preostale pa bomo odgovore še posredovali.
V nadaljevanju so šolski parlamenti vseh treh osnovnih šol v občini predstavili svoje dosedanje delo. Drugo šolsko leto zapored mladi parlamentarci preučujejo šolski sistem.



